Znamenia podľa liečivých rastlín

Znamenia podľa liečivých rastlín

Bývali časy, ktoré pozvoľna upadávajú do zabudnutia. Časy, keď sa cenila múdrosť starých žien, časy, keď sa vedomosti prenášali len ústnym podaním a len tým, ktorí si to zaslúžili a vedeli to využiť a doplniť o nové skúsenosti. Staré matky rodov strážili život, rovnováhu a zdravie. Rastliny, zvieratá a ľudia tvorili jednotný celok a vytvárali spojenia a spojenectvá. Mnohé liečebné postupy sa zapisovávali a lieky z byliniek sa vyrábali i v kláštoroch.

Dnes si už ledva uvaríme bylinkový čaj. Voľakedy sa používali ako korenie, robili sa z nich šťavy, esencie, výluhy, maceráty, prášky, mastičky, obklady, inhalácie a kúpele.

Žiaľ ochorela príroda vinou človeka. A s ňou ochorel aj človek sám. Kyslé a špinavé dažde, kontaminovaný vzduch, či dusičňamni devastovaná pôda asi nemôže dať život zázračným bylinkám dávnoveku. Harmónia sa stráca, lebo sa stráca všeobecná úcta. Úcta a krásne vibrácie lásky unikajú z nášho vedomia i podvedomia.

Tento článok je viac menej len poukázanie na to, ako príroda, Slnko a slnečný horoskop vplýva na ľudí a ich rozdelenie. Účinky týchto byliniek majú k svojim zverencom najbližšie a ich energie vplývajú najlepšie na ich vitalitu. Jar začína Baranom...

Baran (hlava, oči)

Ste pod znamením liečivej bylinky: PÚPAVA alebo ľudovo - slnečný vír.
Často sa dostávate do situácií, z ktorých vás zachráni len vaša príslovečná nezdolnosť. Energicky sa, ako nezdolná púpava, vymaníte z kríz oveľa ľahšie, ako ostatní. Ste človek činu. Preto nemávate len priateľov. Nerád plánujete.

Býk (šija, hrdlo)

Ste pod znamením liečivej bylinky: NECHTÍK alebo šafránová ruža.
Ste neodolateľný. Ako táto bylinka i vy ste hlboko zakorenený v zemi. Budujete si pevné základy. Máte pevný charakter a optimistický postoj. Tak ako vaša rastlina, ste užitočný a pekný. Máte cit pre krásu vo všetkých jej podobách.

Blíženci (pľúca, priedušky, ramená)

Ste pod znamením liečivej bylinky: PODBEĽ alebo zlato pľúc.
Ste netradične založený, no podliehate rôznym zmenám a výkyvom nálady. Ako podbeľ. Najprv zakvitne a až potom púšťa lístočky. Ustáľte sa. Máte sklon vidieť len to, čo sami chcete. Váš duch uteká pred komplikáciami. Dakedy pôsobíte naivne.

Rak (žalúdok, tráviace ústrojenstvo, hrudník)

Ste pod znamením liečivej bylinky: RUMANČEK, harmanček, kamilky alebo bylina matiek.
Ste vnímavý, dôveryhodný a preberáte aj starosti iných na svoje plecia. ”Voniate domovom“, ale mávate záchvaty sebaľútosti. Prežijete mnohé sklamania, ale nevťahujte sa do seba. Pričasté striedanie nálad, často bez viditeľnej príčiny.

Lev (srdce, chrbát)

Ste pod znamením liečivej bylinky: ĽUBOVNÍK alebo sila slnka. Využívala sa i v mágii lásky.
Ste činorodý a viete aj tvrdo pracovať, ak sám chcete a druhí vás vedia za to osláviť. Proti cudzej falošnosti viete rázne vybuchnúť. Potrebujete a priťahujete lásku, obdiv. Regenerujete sa najlepšie na slnku. Niekedy kritizujete iných, len tak z pasie.

Panna (črevá, slezina, pankreas)

Ste pod znamením liečivej bylinky: ČAKANKA alebo modrý kvet.
Nečakajte na nedosiahnuteľné, ako váš kvietok, ktorý rastie hlavne pri poľných cestách. Výraznejšie prejavujte svoju náklonnosť. Nehaňte sám seba. Rád pomáhate druhým a máte vyvinutý cit pre povinnosť voči ľuďom. Belasý kvietok čakanky i jej koreň pomáha už tisícročia.

Váhy (obličky, močový mechúr a cesty, z časti koža a pohlavné orgány)

Ste pod znamením liečivej bylinky: REBRÍČEK alebo ľudovo Venušine mihalnice.
Sám sa za pekného nemusíte považovať, ale krásu všeobecne viete oceniť. Súvisí s Venušou, preto pomáha i pri liečení pohlavných chorôb. Veľa zvažujete. Ste mierumilovný, trochu pohodlný a šarmantný človek.

Škorpión (vylučovacie a pohlavné ústrojenstvo, konečník)

Ste pod znamením liečivej bylinky: PUŠKVOREC alebo šťavnatá bylina močarísk.
Vaša láska nechce byť podriadená. Máte dar ohodnotiť a zhodnotiť iných. Keď vás nahnevajú, alebo vyprovokujú, viete ich slovne zasiahnuť na najcitlivejšom mieste. Ste ”tichá voda čo brehy myje“. Ak majú problémy, viete sa zastať slabších.

Strelec (stehná, tepny, bedrá)

Ste pod znamením liečivej bylinky: PŔHĽAVA, žihľava alebo ohňová bylina.
Ako pŕhli vaša bylinka, tak aj vy svojou ostrou otvorenosťou a vlastným názorom zraníte. Vytýčené ciele sa snažíte dosiahnuť. Ľahko nadviažete priateľstvá a túžite po uznaní. Máte rád telesné, ale aj duševné pôžitky a organizačný talent.

Kozorožec (kosti, kĺby kolená)

Ste pod znamením liečivej bylinky: KOSTIHOJ, ktorý volajú aj Saturnova rastlina alebo medový kvet.
Kostihoj je pevne vraštený do zeme, ako aj jeho nositelia. Nie je ľahké sa dôverne s nimi zblížiť. Zachovávajú si odstup, hoci navonok sú príjemní a seriózni. Sú šetrní a pracovne výkonní. Nepriznajú si citlivosť.

Vodnár (kŕčové žily, lýtka)

Ste pod znamením liečivej bylinky: MEDOVKA alebo citrónová bylina.
Ste nepokojné bytosti. Možno vás nájsť, kde je veľa ľudí. Medovka živí včely a vy svojou prítomnosťou priateľské spoločenstvá. Máte nepokojného ducha. Viete manipulovať s ľuďmi. Dávate najavo srdečnosť. Pre iných ste nepreniknuteľní.

Ryby (nohy, chodidlá, lymfatický systém)

Ste pod znamením liečivej bylinky: SKOROCEL alebo šľapaj bieleho muža.
Ste vnímavý idealista. Pozor, aby ste nezblúdili v kľukatých cestách osudu. Hojíte rany aj tým, ktorí si to nezaslúžia. Preidealizovávate si ľudí, do ktorých ste zaľúbený. Vysnívávate si nereálno. Pozor na privolávače snov, alkohol a drogy.

Veštica Helga