Čínsky horoskop - Pes

1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018, 2030

Zamestnanie

Je úprimný, čestný a vedomý si svojich povinností. Vďaka svojej vytrvalosti vždy dosiahne cieľ. Málokedy presadzuje nezmysly. V každom povolaní Pes sleduje vyšší ideál. Býva schopným vodcom. Má pracovný elán, vôľu a čestnosť v spojení s malou osobnou ctižiadosťou.

Vzťahy

V láske sa zdá byť chladný, ale je to len zdanie. Je netrpezlivý a ustaraný - stále pochybuje o svojich vlastných citoch i citoch milovanej osoby. Aj v láske je Pes úprimný a zodpovedný, ale komplikuje si život neustálym hľadaním - a pochopiteľne nachádzaním - problémov.

Partnerstvá s inými znameniami v čínskom horoskope

Šťastný by mohol byť s Koňom, pretože ten ho nebude rušiť v jeho veľkých plánoch, hlavne pokiaľ mu Pes dožičí trochu nezávislosti. S Tigrom bude bok po boku bojovať za spravodlivosť a povedú život bohatý na udalosti a dobrodružstvá. S jemnou a veselou Mačkou bude Pes žiť v pokoji a mieri. Drak je priveľmi hrdý, aby zniesol kritický rozum a svojrázny humor Psa Toto spojenie prináša vzťah plný vzruchov. Koza nie je vhodným partnerom. Pes neznáša jej vrtochy a považuje ju za vypočítavú a povrchnú.