Charakteristika znamenia Strelec

23. 11. - 21. 12.

Osobnostný profil Strelca

Ľahkovážny Strelec je najväčším optimistom zverokruhu. Strelci milujú zábavu, vždy majú skvelú náladu a kamkoľvek prídu, prinesú so sebou obrovskú dávku pozitívnej energie. Pre tých, ktorí sa narodili v tomto astrologickom znamení, je pohár vždy napoly plný. Bývajú veľmi pozorní voči potrebám druhých a mávajú vysokú schopnosť empatie. Vďaka svojej prirodzenej vnímavosti spojenej s povznášajúcou energiou sú skvelými a zábavnými spoločníkmi. Strelci majú často dar úžasného zmyslu pre humor, a preto dokážu rozosmiať takmer každého.

Väčšinou sú mimoriadne taktní a diplomatickí, ale niekedy sa neboja upraviť pravidlá tak, aby vyhoveli všetkým. Sú čestní a zdvorilí, ale ak sa k nim niekto správa nespravodlivo, môžu sa ľahko rozčúliť. Ak Strelec aj má zlú náladu alebo depresiu, často túto stránku svojej osobnosti pred svetom skrýva. Zatiaľ čo okolie vidí len pozitívnu a veselú osobu, niektorí Strelci chcú vždy aspoň „vyzerať šťastne“ , preto pred ostatnými svoju rozladenosť skrývajú. Strelci sú vždy v pohybe. Milujú cestovanie a dávajú prednosť novým veciam pred tradičnými šablónami.

Strelec v práci

Na pracovisku ich bývajú obvykle obľúbení. Vo vysoko stresujúcom a náročnom pracovnom prostredí často vytvárajú veľmi potrebný pocit stability. Už len svojou prítomnosťou dokážu vyriešiť medziľudské situácie, ktoré by inak boli nezvládnuteľné, a zmeniť ich na prijateľné, či dokonca príjemné. Strelci majú veľký zmysel pre spravodlivosť a neradi vidia iných ľudí zneužívať situáciu. Radi prídu na pomoc tým, ktorí to potrebujú a často aj nájdu pozitívne riešenie. Ak máte problém, je dobré mať na svojej strane Strelca. Je pre nich typická tvrdá práca a rýchle myslenie.

Strelec a láska

Strelci sú mimoriadne štedrí a úprimní, preto si hľadajú partnerov, ktorým môžu bezvýhradne dôverovať. Ideálnym partnerom je pre nich niekto, s kým môžu cestovať, objavovať nové horizonty a smiať sa. Pre Strelca je smiech základom všetkého. Žiadny problém nie je taký vážny, aby sa na ňom nedalo zasmiať, a prostredníctvom smiechu dokáže človek prekonať čokoľvek. Strelci sú veľmi vášniví, mnohí z nich idú dlho z jedného ľahkovážneho vzťahu do druhého, ale len kým neobjavia svoju hlbšiu duchovnú podstatu.