Charakteristika znamenia Vodnár

21. 1. - 19. 2.

Osobnostný profil Vodnára

Jedinci narodení pod znamením Vodnára sú často nepredvídateľní a nekonvenční. Niekedy je ich excentrickosť zjavná – môžu mať neobvyklý zmysel pre humor alebo úplne iné záujmy než ostatní. Inokedy sa ich drobné a niekedy zábavné prejavy excentrickosti prejavia, až keď ich spoznáte bližšie. Vodnár je veľmi slobodomyseľné a nepredvídateľné znamenie a jeho nositelia sa veľakrát musia vyrovnať s rozsiahlou paletou emócií a s nerozhodnosťou. Vodnári často menia názor na jednu vec podľa toho, ako im to práve vyhovuje.

Obvykle sú veľmi rozumní, šarmantní a zdvorilí, ale niekedy dokážu nečakane zmeniť názor na dôležitú vec a správať sa veľmi sebecky. Väčšinou konajú v súlade s myšlienkou „vyššieho dobra“ a zasadzujú sa za humanitárne záujmy, ale len kým tieto záujmy nie sú v konflikte s ich vlastnými. Vodnári sú veľmi priateľskí a v spoločnosti sú obľúbení. Vďaka svojim nepredvídateľným reakciám a často veľmi komplikovanej osobnosti sú vždy sú trochu tajomní. Obvykle radi cestujú a milujú dobrodružstvo.

Vodnár v práci

Vodnári sa ľahko učia nové veci. Ich negatívnou vlastnosťou je, že sú dosť citliví a na to, aby ste zranili ich city, stačí jedna necitlivá poznámka či nepremyslené gesto. Aj preto mnohí Vodnári podnikajú samostatne – sú inteligentní a rozumní a vedia tvrdo pracovať. Široké spektrum ich zručností a vedomostí im dávajú veľkú výhodu v podnikateľskom prostredí.

Vodnár a láska

Divokou kartou v každom vzťahu s Vodnárom je jeho nepredvídateľnosť. V mnohých prípadoch je to úžasná vlastnosť, ktorá do vzťahu prináša sviežosť. Inokedy môže pôsobiť frustrujúco a vyzerať neúprimne. Vodnári sú veľmi nezávislí ľudia a vo vzťahu vyžadujú isté nevyhnutné množstvo „priestoru“ a času pre seba. Nátlakom a obmedzovaním Vodnára prinútite jedine k úteku za väčšou slobodou, priestorom a prostredím, ktoré dokáže tolerovať jeho nepredvídateľnú a veľmi nezávislú povahu lepšie.