Charakteristika znamenia Panna

24. 8. - 23. 9.

Osobnostný profil Panny

Panny ťažko popísať jednotnou charakteristikou. Jedinci narodení v tomto slnečnom znamení sú slobodomyseľní, obvykle trochu hanbliví a tajnostkárski. Je ťažké uhádnuť, čo si myslí Panna, pretože si svoje myšlienky dôkladne stráži. Panny sú takmer vždy veľmi inteligentné a vynaliezavé, dokážu stráviť dlhé hodiny rozmýšľaním a filozofovaním o veciach, ktorým ostatní venujú sotva pár minút. Väčšina Panien je mimoriadne poriadkumilovná a praktická. Majú radi jednoduchosť a minimalizmus a vyhýbajú sa zložitým situáciám.

Keďže Panny trávia toľko času hlbokými úvahami o mnohých veciach, často bývajú obdarené mimoriadne silným vhľadom, ktorý im umožňuje vidieť a cítiť mnoho vecí, ktoré ostatným unikajú. Panny sú perfekcionisti – so žiadnym riešením úlohy nie sú spokojní, kým nemajú pocit, že je na sto percent správne. Tento však perfekcionizmus môže byť dvojsečná zbraň – Panny niektoré projekty nikdy nedokončia, pretože venujú priveľa času detailom. Panny sú pri rozhodovaní veľmi prezieravé a rozvážne.

Panna v práci

Perfekcionizmus Panne zaručuje úspech v takmer každom kariérnom zameraní, no najviac sa hodia na úlohy súvisiace s analýzou, detailmi a premýšľaním. Svet vysokých financií je plný Panien, ktoré vynikajú v stratégii, vnímavosti a dôslednom plánovaní. Ich praktickosť a diplomaciu ocenia tak podriadení, ako aj vyšší manažment. Panny však často pre stromy nevidia les, a na to by si mali dávať pozor. Sú také zamotané v detailoch, že zabúdajú na širší kontext.

Panna a láska

Panna je symbolom nepoškvrnenosti a čistoty – ale nenechajte sa tým oklamať. Pannám len trvá dlhšie, kým sa ostatným úplne otvoria. Obvykle svoje skutočné pocity skrývajú oveľa dlhšie ako ostatné znamenia. Panny si dokážu k ostatným vybudovať dôveru len pomaly, ale keď si raz k niekomu vytvoria puto, je mimoriadne silné a nájdete v nich vynikajúcich milencov, partnerov a spojencov. Panny sú obvykle zdržanlivé a nemožno od nich čakať prejavy emócií či extrémneho správania. Takmer vždy sú mimoriadne racionálne. O problémoch dokážu diskutovať veľmi vyspelým spôsobom, ale až vtedy, keď vám úplne veria. Pokiaľ sa vám nepodarilo získať si ich dôveru, môžu sa vo vašej prítomnosti správať hanblivo a vyhýbavo.