Charakteristika znamenia Býk

21. 4. - 21. 5.

Osobnostný profil Býka

Jedinci narodení v znamení Býka vyžarujú jemnú silu a tichú rozhodnosť. Na rozdiel od mocného zvieraťa, ktoré symbolizuje toto astrologické znamenie, sa jeho nositelia vyznačujú výnimočnou trpezlivosťou, disciplínou, skrytou silou a neotrasiteľnou odolnosťou. Býci sú obvykle dôveryhodní, spoľahliví a ochranárski voči tým, ktorých milujú. Ľudia v znamení Býka sú obvykle spoločensky založení a prejavujú silný zmysel pre oddanosť priateľom.

Lojalita k priateľom, obchodným partnerom a milovaným osobám je ich typická vlastnosť, ktorú však očakávajú aj od ostatných. U Býkov sa často striedajú fázy extrémnej extrovertnosti s návalmi introvertnosti a filozofického rozjímania. Mnohí z nich sú veľmi kreatívni.

Býk v práci

Býci bývajú veľmi dobrí obchodníci a majú dobrú pracovnú morálku. Vďaka svojej schopnosti vytvoriť pocit istoty, dôvery a vďaka svojej vnútornej sile sú majstrami manažmentu. Býci sú veľmi disciplinovaní a môžu sa uplatniť v pracovných oblastiach, ktoré si vyžadujú diskrétnosť, pochopenie a sebavedomie. Problém vždy dôkladne preskúmajú a dobre zvážia jeho riešenie. Zameriavajú sa na detaily a vedia správne uplatniť svoju moc – najmä vtedy, keď vedia, že majú pravdu.

Býk a láska

Keď je Býk sám, je emocionálne stabilný, vždy je však pripravený na vážny vzťah. Majú záujem o stabilitu a pevnosť, preto sú vo vzťahu skvelými partnermi. Zvyčajne bývajú lojálni a dôveryhodní. Niekedy však ich túžba po stabilite spôsobí, že sa stanú majetníckymi a panovačnými – najmä vtedy, ak je ich partnerom slobodomyseľná osoba, ktorej na stabilite a istotách nezáleží až tak ako Býkom.