Charakteristika znamenia Blíženci

22. 5. - 21. 6.

Osobnostný profil Blížencov

Blíženci sú vzdušné a premenlivé znamenie. Tieto dve charakteristiky často vedú k vnútorným konfliktom a častým zmenám v ich smerovaní. V niektorých prípadoch sa môže zdať, akoby Blíženci mali dve úplne odlišné osobnosti. Blíženci sú zvedaví, hraví a racionálni. Tak ako dve malé deti, ktoré sa spolu hrajú a zverujú sa jeden druhému s tajomstvami, Blíženci bývajú často užasnutí a pobavení každodennými udalosťami. Sú to aktívne, dobrodružné, slobodné duše, ktoré milujú zábavu a v srdci zostávajú navždy mladí.

Otvorenosť Blížencov môže byť miestami až extrémna a nerozhodnosť im bráni v rozvoji a úspechu. Blíženci sa ľahko stratia vo svojich myšlienkach a zabudnú na ostatných. Protikladná podstata Blížencov im káže byť populárnym zabávačom aj tým, kto potichu pozoruje situáciu z kúta zároveň – a dokážu prepnúť z jednej role do druhej v priebehu krátkej chvíle. V spoločnosti sa Blíženci správajú nepredvídateľne, hoci sú vždy výreční a pohotoví.

Blíženci v práci

Napriek nemalým ambíciám Blížencov práca nie je ich silnou stránkou. Sú to veční študenti a je pre nich typický skôr veľký potenciál ako skutočne dosiahnuté úspechy. Spoliehajú sa na inšpiráciu a často zistia, že ich priatelia a nasledovníci viac rešpektujú ich názory ako ich reálne vykonanú prácu. Blížencov priťahujú povolania vedeckého charakteru, v ktorých sa môžu venovať výskumu, objavovaniu či vyučovaniu. Zvedavá povaha Blížencov je aj zdrojom veľkej kreativity, preto je medzi nimi veľa maliarov, architektov či astronómov.

Blíženci a láska

Blížencov nemôžete vlastniť. Páči sa im toľko rôznych vecí, že upútať ich pozornosť vo veciach srdca môže byť veľmi náročné. Blíženci sa radi hrajú a k jednej osobe sa pripútajú len vtedy, ak majú pocit, že im prinesie život plný nových objavov.