Charakteristika znamenia Lev

23. 7. - 23. 8.

Osobnostný profil Leva

Mnohí ľudia považujú šarm za zručnosť, ktorú sa učia celé roky. Pre jedincov narodených pod astrologickým znamením Leva je však šarm rovnako prirodzený ako dýchanie. Osobnosť Leva je magnetická, dynamická a fascinujúca. Lev je najšťastnejší, keď je súčasťou hry, keď je zapojený do všetkých typov zmysluplnej práce. Z Leva obvykle vyžaruje prirodzené osobnostné teplo a úprimná štedrosť. Lev nie je štedrý, pretože by za to niečo očakával, naopak, zmyslom obdarúvania je preňho dávanie samotné.

Levi sú vynikajúci priatelia, ich blízki ocenia ich prirodzenú túžbu urobiť druhých šťastnými, najmä keď prechádzajú zložitým citovým obdobím. Lev máva jednoznačné názory na témy, ktoré sú preňho dôležité – nemá rád, keď niekto spochybňuje jeho osobné presvedčenie. Ak vo svojej túžbe po nadradenosti nájde súpera, môže sa uzavrieť. V niektorých prípadoch môže byť jeho túžba po hladkom víťazstve vnímaná ako arogancia alebo sebeckosť – ale skôr tu ide o hlboko zakorenenú vášeň k danej téme, ktorá je blízka jeho srdcu.

Lev v práci

Lev má ako zamestnanec zopár jedinečných predností, rovnako ako aj pár možných zlých vlastností. Jeho neuveriteľný zmysel pre prácu s ľuďmi sa najlepšie prejavuje v zložitých medziľudských vzťahoch a v kancelárskej politike. Lev svoju emocionálnu inteligenciu výborne uplatní v širokom spektre povolaní v rôznych oblastiach, od obchodu až po vyšší manažment. Ich odvrátenou stránkou je však obrovská pýcha a pocit nadradenosti. Táto vlastnosť môže byť výhodou, ale aj problémom. V niektorých prípadoch – najmä pre Levov v manažmente – môže byť táto vlastnosť pozitívna, ale v iných – a to platí najmä pre mladších Levov – si ju okolie môže interpretovať ako povýšenectvo a ľahostajnosť, čo mu n pracovisku môže priniesť problémy.

Lev a láska

Levi sú romantici. Vďaka svojej obrovskej sile osobnosti, emocionálnemu šarmu a duchovnému pochopeniu sú vynikajúci milenci, partneri a celoživotní priatelia. Mali by si však dávať pozor, aby nezachádzali priďaleko alebo nekonali bez rozmyslenia. Ich silné emócie sú dôvodom, prečo sa riadia skôr srdcom ako hlavou. Musia si dávať pozor aj na to, aby im osobná pýcha nebránila priznať svoju chybu. Ak je partner Levovi hlboko oddaný, miluje ho celým svojím srdcom a nespochybňuje jeho názory, nájde v ňom vášnivého, štedrého a romantického partnera.