Charakteristika znamenia Škorpión

24. 10. - 22. 11.

Osobnostný profil Škorpióna

Škorpióni sú mimoriadne dynamickí a energickí ľudia. Podliehajú silným emocionálnym extrémom a často ich dopredu ženie túžba niečo dosiahnuť. Škorpióni sú skvelí vodcovia, pretože ich túžba stať sa dôležitým je väčšia než čokoľvek iné. Škorpióni milujú život – a vo väčšine vecí, ktoré robia, excelujú. Tak v práci, ako aj v hre idú Škorpióni do extrémov, sú odhodlaní žiť absolútne naplno.

U jedincov narodených v astrologickom znamení Škorpióna sa striedajú emocionálne výbuchy s obdobiami depresií, hnevu a žiarlivosti. Ich silná túžba po úspechu často vedie k ich prehnanej sebakritickosti, obviňujú sa z vecí, za ktoré v skutočnosti nenesú zodpovednosť.

Keď sa Škorpión na niekoho nahnevá, môže trvať aj mesiace (či dokonca roky), kým odpustí a zabudne. Ako sa hovorí, dajte si pozor na uštipnutie od škorpióna! Škorpióni sú obvykle veľmi populárni a obľúbení. Ich prirodzená dynamickosť a množstvo energie, ktorým oplývajú, sú príťažlivé vlastnosti. Vynikajú v atletike a vo všetkých druhoch súťaží. Sú to prirodzení vodcovia a v odbore, v ktorom pôsobia, k nim často vzhliadajú ako ku vzorom. Škorpióni sú vynikajúci v riešení problémov a nezľaknú sa, keď sa im do cesty postaví prekážka.

Škorpión v práci

Na pracovisku majú Škorpióni tendenciu prepracovať sa na vrchol hierarchie. Bývajú agresívni a cieľavedomí – na ceste za osobným úspechom sa nezastavia pred ničím. Takisto sú pomstychtiví a bojujú s každým, kto ich ohrozuje. Škorpióni sú mimoriadne všímaví. Sú skvelí analytici a podobne ako škorpióny na púšti si dokážu všimnúť možnosti, ktoré ostatným mohli uniknúť.

Škorpión a láska

Škorpión si vyberie objekt svojho srdca – a nezastaví sa, kým túto osobu nezíska. Sú mimoriadne náruživí a ich vzťahy, v ktorých sú vždy hlboko oddaní partnerovi, bývajú veľmi vášnivé. Keď raz Škorpióni zakotvia vo vzťahu, zvyčajne sa zmenia na pokojnejších a vyrovnanejších, ale ich cesta k stabilite môže byť poriadne hrboľatá, plná emocionálnych výbuchov, vášne a niekedy aj hlbokého smútku. Škorpióni sa musia naučiť dať bokom svoju vrodenú žiarlivosť a začať ľuďom dôverovať – až potom nájdu pokoj.