Čínsky horoskop - Drak

1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012, 2024, 2036

Zamestnanie

Jeho názory treba brať vážne. Jeho rady bývajú dobré. Má vplyv na svoje okolie, ktoré ho poslúcha. Stojí v priaznivej konštelácii a je symbolom života a rastu.

Vzťahy

Dáva sa klamať i vlastnými citmi. Úspechy má aj v láske a hoci sa sám skutočne zamiluje len málokedy, býva často milovaný. Často býva stredobodom milostných afér, alebo spôsobí milostnú drámu bez toho, aby o tom vedel. Ženy narodené v tomto znamení mávajú veľa obdivovateľov a dostávajú početné ponuky k sobášu. Svojich rodičov hodnotí prísne. Pretože je múdrejší ako jeho blížni, bude sa cítiť nepochopený.

Partnerstvá s inými znameniami v čínskom horoskope

Mohol by šťastne žiť s Potkanom - hoci Potkan toto spojenie využije vo svoj prospech - ale prispeje k spoločnému šťastiu nadaním vo veciach finančných. To isté platí aj o Hadovi - jeho humor dokáže otupiť ostré hrany Drakovej povahy. A Drak bude obdivovať krásu ženy-Hada a bude na toto vlastníctvo pyšný. Vystatovačný Kohút s radosťou vyzbiera omrvinky Drakovho úspechu. Opica a Drak sa vzájomne dopĺňajú v láske i povolaní. Spojenie sily a ľsti je obom na úžitok. Partnerstvo Draka s Tigrom nebude mať hladký priebeh. Pes je príliš kritický a pesimistický, ale často má podobné ideály. Na dlhodobý vzťah sa nehodia. Pes je priveľký realista - čo by Drak lietajúci často v oblakoch nezniesol.