Aké bude počasie?

Aké bude počasie?

Hlavným vládcom leta je slnko. V egyptskej mytológii boh RA. Leto, to je letný slnovrat, dlhé dni a krátke noci, oheň, romantika, láska vo všetkých podobách, ale i vrtošivosť počasia.

Dočkáme sa vôbec pekného počasia? Bude to vtedy, ak je večer na lúke veľa rosy, alebo sa za svitania na oblohe objaví opar, či biele mraky. Keď plávajú smerom na severozápad, ustálené počasie vydrží niekoľko dní. Ak na nočnej oblohe žiari štvrť mesiaca, malo by pekné počasie vydržať aj dva týždne.

Podľa ľudovej múdrosti, keď kohút spieva, keď ide spať, vstávať bude s mokrou hlavou. To, že ovce, alebo kozy medzi sebou viac bojujú, než sa pasú, znamená, že bude pršať. Pred búrkou je nepokojná celá príroda. Žaby hlasnejšie kvákajú, včely sa nevzďaľujú od úľa, lastovičky nízko lietajú, psy žerú trávu a kone sa zhŕknu v ohrade do stáda. Aj citlivejší ľudia sú pred búrkou nervóznejší. Mali by ste však pre istotu reagovať inak ako kone, radšej ísť od seba.

Jedno je isté a ťahá sa generáciami, čo svet svetom stojí. Nič nie je stabilné, ani počasie, ani naše nálady. Všímajte si a vytvárajte si aj slniečko v duši. Je dôležitejšie, ako to na oblohe.